Овако је било у Стразбуру, 25. јануара 2011:Усвојена резолуција и извештај Дика Мартија

Овако је било у Стразбуру, 25. јануара 2011:Усвојена резолуција и извештај Дика Мартија

Парламентарна скупштина Савета Европе усвојила је извештај Дика Мартија и резолуцију о трговини људским органима на Косову, којим се позива на међународну истрагу ових оптужби.

За резолуцију је гласало 169 посланика осам је било против, а 14 уздржаних.

Од 19 амандмана који су поднели Албанци прихваћен је само један, па је назив резолуције промењен у “Истрага оптужби о нехуманом третману људи и нелегалној трговини људским органима на Косову”.

На завршетку расправе пред гласање Дик Марти се кратко обратио Парламентарној скупштини и захвалио на подршци.

“Многи су говорили о мојој храбрости …Мајке у Београду и Приштини су ме молиле, преклињале да пронађем њихове синове. Због њих сам ово урадио”, истакао је он.

Известилац Парламентарне скупштине Савета  Европе (ПС СЕ) Дик Марти поручио је данас из Стразбура да је сада време за правду и заштиту сведока.

Марти, известилац ПС СЕ о илегалној трговини органима људи отетих на Косову, изјавио је на конференцији за новинаре, да се данашњим усвајањем резолуције на основу његовог извештаја “завршава једна етапа у овом послу” и да би међународна заједница “требало да извуче поуку” из подршке коју је резолуција добила током гласања.

“Данашњим гласањем завршава се само једна етапа, јер овај посао мора да се настави и да дођемо до правде. Сада се мора покренути правосудни систем, али то мора бити права правда, а не алиби за правду. Мора се учинити најтежи посао, а  то је заштита сведока”, рекао је Марти.

“Сада је потребно да међународна заједница, која је присутна на овом простору већ дуги низ година, извуче закључке из овог данашњег гласања и његове бројчане димензије”, додао је Марти чија је резолуција усвојена са скоро 90 одсто гласова парламентараца СЕ.

Марти је оценио да подршка коју је његов извештај добио, “показује да се у  овој кући не бавимо политиканством, не бранимо оно у чему су наше владе можда погрешиле, него бранимо људска права”.

Марти је напоменуо да његов извештај није усмерен ни против Косова, нити  против Албаније, а посебно не против народа који тамо живи.

“Управо је супротно. На последњој страни извештаја написао сам да желим да  будем портпарол људи који живе на овим просторима. Ја сам у мислима данас са  породицама које и даље траже своју децу. Срео сам се са њима у Београду и  Приштини и начин на који су нам се обратили је нешто што се не заборавља и  нешто што нам је дало велику мотивацију да обавимо овај посао”, рекао је он.

Марти је изразио спремност за сарадњу са Еулексом, али је рекао да су му  неопходне гаранције да ће људи који су ставили своју безбедност на коцку,  одлучивши да сведоче, бити заштићени.

“Не желим да имам те особе на савести. Знам да ће они без веома озбиљне  заштите бити у опасности било где у свету. То су наши услови”, рекао је он.

Председница Скупштина Србије Славица Ђулић-Дејановић изјавила је данас да, после усвајања резолуције Дика Мартија у Парламентарној скупштини Савета Европе, очекује да међународна заједница предузме одговарајуће мере да би се открила истина о трговини људским органима на Косову.

“Јавност Србије и широка светска јавност очекују да међународна заједница, посебно КФОР и ЕУЛЕКС, предузму одговарајуће мере како би се дошло до истине о наводима из извештаја Дик Мартија”, навела је Ђукић-Дејановић у саопштењу.

Ђукић-Дејановић је навела да је прихватање резолуције почетак поступка за истрагу нелегалне трговине људским органима током рата на Косову.

Шеф посланичке групе “За европску Србију” Нада Колунџија изјавила је данас да се усвајањем извештаја Дика Мартија и резолуције у Парламентарној скупштини Савета Европе отвара ново поглавље у утврђивању пуне истине о ономе што се дешавало на Косову и Метохији.

Колунџија је у изјави Тањугу нагласила да је усвајање резолуције о трговини људским органима на Косову и Метохији важно за Србију, јер је истражитељ СЕ дошао до истих навода који су раније постојали у Србији и да то може помоћи да се дође до пуне истине.

“Сада је Европа на потезу и ово је испит за њу. Дошло је време да нема миљеника када су злочини у питању и сада, без обзира на то одакле долазе, треба да одговарају”, рекла је Колунџија.   

У Демократској странци сматрају да почетак разговора Београда и Приштине не треба да кочи цињеница да ће се истрага водити против појединих садашњих носилаца јавних функција на Косову и Метохији.

“Ниво разговора које треба водити може обезбедити да они почну без обзира на то што ће се водити истрага”, сматра Колунџија.

Она је нагласила да доношење резолуције у ПС СЕ не треба да се употребљава у унутрашњо политичке сврхе, већ да треба да служи за утврђивање истине у чему сви надлежни органи треба да помогну, како би се дошло до чињеница о томе шта се дешавало, утврдила одговорност и процесуирали одговорни.

У Дневнику Радио-телевизије Војводине, потпредседник Владе Србије задужен за европске интеграције Божидар Ђелић изјавио је усвајање Резолуције показује да је стратегија Владе да се питање насиља на Косову не политизује него да се тражи само истина и истрага била исправна и да је јединство које су политичке групације показале око тог питања помогло је да се то не политизује.

“Наравно, најбитније је да сад постоји Резолуција Парламентарне скупштине Савета Европе која тражи да се утврди истина и то је веома битан притисак на сва тужилаштва и све полиције у земљама у којима су се ти злочини дешавали…”, рекао је Ђелић за РТВ.

Члан делегације српског парламента у Парламентарној скупштини Савета Европе (ПС СЕ) Милош Алигрудић изјавио је да очекује да истрага о трговини људским органима почне што пре и да је значајно што се први пут у таквој институцији говори о злочинима над Србима.

Након усвајања резолуције Алигрудић је рекао да је важно што се први пут у таквој институцији отворено говори о злочинима над Србима и о политичкој заштити оних који су те злочине починили “само зато што су били симпатични онима који су им поверили задатак стварања независне државе Косово”.

Алигрудић, који је и шеф посланичке групе ДСС у Скупштини Србије, рекао је да је за породице несталих и жртава, као и за Србију добро што се сада, са усвајањем извештаја и резолуције, коначно “на сва уста” говори о почињеним злочинима и што то отвара врата другачијој медијској представи око трговине људским органима.

Он је указао да су и многи други посланици у ПС СЕ током расправе “приметили” да су се ти злочини десили онда када је стварана независност Косова.

Алигрудић је казао да је у говору пред посланицима ПС СЕ нагласио чињеницу да је самопроглашена држава Косово настала не само кршењем међународног права, већ и на злочинима.

Он је рекао да истрага о трговини људским органима већ касни и да очекује да почне што пре.

Члан делегације Србије у Парламентарној скупштини Савета Европе (ПС СЕ) и председник Либерално демократске партије Чедомир Јовановић изјавио је да реакције посланика ПС СЕ и извештај о трговини људским органима на Косову представљају моралну сатисфакцију за породице киднапованих људи на Косову.

“Не смемо политизовати све оно што смо данас чули. Аргументи представника албанске заједница су слични ономе што су говорили представници нашег народа, и на такав начин доказујемо колико смо повезани”, оценио је Јовановић.

“Модерна европска Србија у овом тренутку има пуно разлога за ону врсту задовољства, на коју до сада нисмо имали право, пре свега зато што нисмо проналазили партнере и разумевање у свету”, истакао је Јовановић.

Јовановић је новинарима у Стразбуру рекао да усвајање резолуције у ПС СЕ представља охрабрење за све оне који су у Србији учинили много на афирмацији људских права, грађанских слобода и који су се борили против политике која се остваривала злочином.

Данашњи дан, оценио је Јовановић, сведочи о нераскидивим везама Србије и света и о идеалу правде, који је одувек био више него оспораван.

Професор Факултета политичких наука Предраг Симић изјавио је данас да је усвајање резолуције о илегалној трговини људским органима, у Парламентарној скупштини Савета Европе, порука да косовски Албанци више неће уживати привилеговани статус заштићене жртве и да очекује што пре спровођење истраге.

“Усвајање резолуције говори да је Европа одлучила да реши најтврђи орах на Балкану, а то је Косово, односно да косовски Албанци више неће уживати привилеговани статус заштићене жртве, против које се не могу постављати питања, већ ће бити у истој равни као и сви остали на западном Балкану. Према томе, мислим да нема медаља за оне косовске лидере чије су руке упрљане крвљу разних злочина”, казао је Симић Тањугу.

Он је мишљења да Србија може бити задовољна и да се сада поставља питање којом брзином ће Еулекс бити у стању да спроведе истрагу о трговимни људским органима која се тражи резолуцијом.

“Порука из Стразбура је довољно јасна, али треба сачекати реакцију Еулекса, јер се ставља пред озбиљан захтев да спроведе истрагу против злочина за које су оптужени косовски Албанци”, рекао је Симић.

Он је казао да би истрага требало да уследи што пре, јер оптужбе, које су садржане у извештају Дика Мартија, бацају озбиљну сенку на поједине косовске лидере, који би требало да буду и саговорници у предстојећем дијалогу Београда и Приштине.

Парламентарна скупштина СЕ усвојила је данас извештај Мартија и резолуцију о трговини људским органима на Косову, којим се позива на међународну истрагу ових оптужби, а које је подржало 169 посланика, осам је било против, а 14 уздржано.

Усвајање резолуције значи да ће међународна заједница покренути обимну истрагу о наводима из извештаја, међу којима су оптужбе да је “Дреничка група” Хашима Тачија била укључена у трговину људским органима, али и убиства, отмице, трговину дрогом, белим робљем, оружјем.

Председница Београдског фонда за политичку изузетност Соња Лихт изразила је данас очекивање да ће резолуција Парламентарне скупштине Савета Европе поводом извештаја Дика Мартија, и поред тога што није обавезујућа, резултирати међународном истрагом о спрези политике и организованог криминала на Косову и трговини органима отетих Срба.

“Дубоко верујем да ће међународна заједница разумети да је врло важно да нађе неки начин на који ће се обавити једна озбиљна истрага. Ако не буде истраге, то ће, заиста, бацити врло забрињавајућу, ружну сенку на међународно право и на владавину права. Зато верујем да ће и чланице Савета Европе и чланице Европске уније, пре свега, учинити све да до истраге дође”, изјавила је Лихт агенцији Тањуг.

Она је истакла да су, иако не правно, резолуције Парламентарне скупштине Савета Европе обавезујуће политички и морално.

Према њеним речима, због правног вакуума, односно чињенице да Хашки трибунал и Стални међународни кривични суд нису надлежни, а да Еулекс не може ефикасно спроводити истраге у Албанији, биће нужно пронаћи неки иновативан начин спровођења међународне истраге.

“Озбиљан је проблем ко ће конкретно, односно која институција учествовати у истрази”, рекла је Лихт.

Усвајање резолуције ПС СЕ поводом извештаја Дика Мартија, како је закључила, указује и на постојање пуног разумевања чињенице да утврђивање истине омогућује ефикаснији процес сарадње и помирења у региону.

Вршилац дужности председника Косова Јакуп Краснићи изјавио је данас да је Косово спремно да се суочи са извештајем Дика Мартија о трговини људским органима на Косову.

“Ми смо спремни и Косово жели да се суочи са извештајем”, изјавио је Краснићи за медије.

“Заинтересовани смо за истину, ма каква она била. Цак и да буде болна, треба да се сазна”, казао је Краснићи.

Он је рекао да верује да се извештај “неће одразити на процес признавања Косова”.

“Наравно, на овај или онај начин, он ће имати последице по институције Косова и личности на које се неправедно односи”, сматра Краснићи.

Извор: https://rtv.rs/sk/politika/usvojena-rezolucija-i-izvestaj-dika-martija_235404.html

Председник Србије Борис Тадић обратиће се у среду, 26. јануара, Парламентарној скупштини Савета Европе (ПС СЕ), која дана почиње редовно зимско заседање у Стразбуру, речено је Тањугу у Прес служби председника Републике.

У центру пажње пленарног заседања ПС СЕ, које траје до 28. јануара, јесте nacrt rezolucije заснован на извештају известиоца СЕ Дика Мартија о трговини људским органима на Косову и у Албанији, који је на дневном реду у уторак.

На заседању ПС СЕ наћи ће се и други извештаји који се тичу Косова и региона уопште, као што су извештај Жан-Шарл Гардета о заштити сведока, којим се од међународне заједнице, Србије, Хрватске, БиХ, Црне Горе и Косова тражи да у потпуности заштите сведоке у процесима за ратне злочине, као и извештај о помирењу у региону Пјетра Марћенара.

На заседању Парламентарне скупштине Савета Европе учествоваће delegacija Narodne skupštine Srbije коју предводи Драгољуб Мићуновић.

Савет Европе је најстарија европска организација. Основало ју је 1949. године десет земаља, а данас броји 47 чланица.

Залаже се за промовисање заједничких и демократских принципа заснованих на Европској конвенцији о људским правима.

Циљеви ове организације, са седиштем у Стразбуру, јесу унапређивање људских права, демократије и владавине закона и, на основу тога, решавање проблема као што су тероризам, организовани криминал, корупција, сајбер криминал, те насиље над женама и децом.

Парламентарна скупштина СЕ заседа четири пута годишње, а парламентарци из држава чланица говоре у име 800 милиона Европљана који су их изабрали.

Извештај о трговини ОВК људским органима на Косову, о коме ће се сутра расправљати на Парламентарној скупштини Савета Европе, изазвао је велико интересовање, јер је “веродостојан и погодио тачно у живац”, изјавио је известилац ПС СЕ за Косово Дик Марти у интервјуу швајцарској штампи.

Он је листовима “Сонтагс цајтунг” и “Ле матен диманш” казао да не пружа доказе за оптужбе, јер “није истражни судија”, већ само истраживач, а његов извештај, како је додао, садржи веома тачне детаље.

Марти је уједно изразио чуђење због узнемирења које је изазвао његов извештај, јер су готово сви елементи већ били познати и зато је нагласио да је “прави скандал што су затваране очи пред криминалним деловањима појединих кругова, који су доведени на власт у Приштини”.

Он је подсетио на извештавање “Њујорк тајмса” и британског “Гардијана” на ову тему, уз позивање на извештај ФБИ из 1999. Шест година касније, немачки недељник “Шпигл” такође је известио о трговини људским органима, додао је Марти.

Жестока реакција на његов извештај оставила је, према писању штампе, трагове на Мартију. “Није задовољство бити оптужен за лажова и нацисту”, рекао је он поводом изјаве одлазећег премијера Косова Хашима Тачија у којој је швајцарског посланика упоредио са Јозефом Гебелсом.

Посебно га је заболела критика која је дошла из Швајцарске, где су му поједине колеге пришле и сугерисале му да је боље да се “бави интересима Швајцарске”.

Председник Парламентарне скупштине Савета Европе Мевлут Чавушоглу изјавио је данас у Стразбуру да се нада да ће резолуције које се односе на земље бивше Југославије а на дневном су реду овонедељног заседања, донети стабилност у том региону.

На конференцији за новинаре поводом почетка редовног зимског заседања ПС СЕ Чавушоглу је рекао да ће се парламентарцима СЕ обратити и председник Србије Борис Тадић, додајући да верује да је “Тадић играо конструктивну улогу у стабилизацији региона”.

Чавушолгу је навео да је на предлог резолуције о трговини људским органима на Косову известиоца Дика Мартија поднето много амандмана.

На питање да ли ће Мартијев извештај утицати на независност Косова, Чавушоглу је рекао да то није политички извештај и да не треба да утиче на политичку ситуацију.

“То је сасвим друго питање. Не треба да утиче ни позитивно, ни негативно”, додао је.

Сензационални извештај о нелегалној трговини људским органима на Косову, швајцарског политичара Дика Мартија, који председава Комитетом за правна питања и људска права, биће међу главним темама заседања Парламентарне скупштине Савета Европе (ПС СЕ), изјавио је шеф руске делегације у ПС СЕ Константин Косачов.

Овај досије је отворен на иницијативу руске делегације, истакао је Косачов, а пренео Итар-Тас с.

Шеф руске делегације рекао је да зимско заседање ПС СЕ, које у понедељак почиње у Стразбуру, обећава да ће бити емотивно и гласно.

Бивши форензичар Унмика Хозе Пабло Барајбар, који је истраживао и свету открио “жуту кућу”, изјавио је да у извештају Дика Мартија има довољно чињеница за покретање кривичне истраге и да се подаци из Мартијевог извештаја поклапају са неким његовим подацима, до којих је дошао док је био на Косову и Метохији.

У извештају Дика Мартија има довољно чињеница за покретање кривичне истраге, али то је сада прелиминаран извештај. Он ће га представити јавности, али надлежни морају да буду мотивисани да покрену кривичну истрагу, рекао је Барајбар “Новостима”.

Он је нагласио да се подаци из Мартијевог извештаја поклапају са неким његовим подацима, до којих је дошао док је био на Космету.

“Нарочито ми је драго због једне ствари коју сам стално понављао, али нико је није слушао – да је у Куксу у Албанији постојао логор. О томе сам јавно говорио док сам био на Косову. То је истина коју нико није прихватио. Видео сам тај логор, али су људи на Косову то порицали. Следећа ствар су гробови у којима су закопане неидентификоване особе које је навео Дик Марти, а које смо и ми нашли у месту Бицај у околини Кукса. То је такође занимљиво”, навео је Барајбар.

“Уопштено говорећи, Мартијев извештај садржи многе ствари за које смо ми чули или видели. То није толико ново, али то што је он тамо написао, далеко је израженије и повезаније. Неко је, напокон, повезао све чињенице и направио целу слику. То је веома важно”, закључио је бивши форензичар Унмика.

На сутрашњој расправи Парламентарне скупштине Савета Европе о извештају Дика Мартија политички представници Албаније, Косова и Македоније покушаће заједнички да оспоре тај документ, очекујући да ће на крају он бити одбачен у тој паневропској организацији за људска права.

“Очекујем да Мартијев предлог резолуције не прође пошто је пун неоснованих лажи”, изјавила је заменица министра спољних послова Албаније Едит Харџи приштинским медијима, истичући да је Албанија отворена за истрагу по том питању.

Уочи сутрашње расправе у СЕ, лист “Коха диторе” истиче у коментару да Марти није скинуо кривицу ни са Хашима Тачија нити са ОВК за трговину органима отетих на Косову, а да је у интервјуу за портал “албинфо”, само покушао да се оправда.

“Најболнији, најопаснији и најзлонамернији део његовог извештаја је онај у коме се каже да су припадници ОВК у већини случајева били криминалци. Албанци у условима манипулације на изборима (на Косову), политичког сукоба у Албанији који је ескалирао убиствима током протеста у Тирани, почињу таквом брзином да губе пријатеље да ће тешко моћи да се одбране од злонамерног извештаја Дика Мартија”, пише “Коха”.

Најављена је “мобилизација” албанског фактора против усвајања Мартијевог извештаја али је тешко веровати да би Албанци могли да изађу из ситуације у којој се тренутно налазе.

“Почиње још једна тешка и напета недеља за Албанце где год били. Албанија у ову недељу улази са разменом увреда и оптужби између владе и опозиције о одговорности за крвопролиће током протеста који су били одржани у петак у Тирани. Ситуација је непредвидљива. На Косову ће вероватно бити објављени резултати последњег поновљеног гласања, овога пута у подељеној Митровици . И за њих има много оптужби да су изманипулисани”, наводи лист догађаје који сликају тренутно стање у региону Балкана у којем Албанци чине већину.

Лист предвиђа да ће у Стразбуру Албанци бити на мети критика, лажи и оптужби за трговину органима током рата на Косову и по његовом завршетку.

Минуле седмице, политички представници Албанаца у региону имали су више консултација како би договорили стратегију за наступ и оспоравање навода из Мартијевог извештаја који прозива Хашима Тачија и бившу Ослободилачку војску Косова за трговину људским органима несталих Срба на Косову, одвођених најпре у северни део Албаније.

Заменица министра спољних послова Вљора Читаку је недавно најавила да ће у Стразбуру сутра бити и делегација Скупштине Косова и да је наступ косовских представника договорен са министарством спољних послова.

“Пошто ће се у ПС СЕ расправљати о извештају који помиње Косово, онда ће у расправи учествовати и делегација састављена од чланова косовске скупштине”, казала је Вљора Читаку, која објашњава да је још од прошле године Приштини дозвољено учешће у раду институција СЕ када је реч о Косову.

Читаку је међутим додала да ће процедура учешћа косовске делегације бити одређена уочи саме расправе, заказане за сутра.

Заменица министра спољних послова Албаније Едит Харџи сматра да последњи догађаји у Тирани, када су у нередима током опозиционих протеста убијене три особе, неће утицати на присуство албанске делегације у Стразбуру.

Она је у изјави за “Зери” навела да су власти Албаније координисале активности са албанским политичарима са Косова и из Македоније како би се супротставили наводима Мартијевог извештаја.

Харџи тврди да ће и неке друге државе чланице Савета Европе следити пример Тиране и одбацити извештај швајцарског посланика и резолуцију коју би могао да усвоји СЕ на основу Мартијевог извештаја.

Представници организација бивших бораца Ослободилачке војске Косова, Ослободилачке националне армије у Македонији И Ослободилачке војске Прешева, Бујановца и Медвеђе организовали су потписивање петиције против Мартијевог извештаја коју је потписало преко 230.000 Албанаца на Косову, у Албанији, Македонији и две општине југа Србије – Прешеву и Бујановцу.

Саопштено је да ће петицију представници тих организација сутра у Стразбуру предати Савету Европу, као и да ће у подне одржати демонстрације испред седишта СЕ.

Председник Националног савета за сарадњу са Хашким трибуналом Расим Љајић изјавио је вечерас да  је најважније да резолуција заснована на извештају Дика Мартија о трговини људским органима на Косову и у Албанији буде прихваћена са великом већином гласова.

“Верујем да ћемо добити велику већину, што ће онда имплицирати да се очекује и покретање истраге око навода изнетих у извештају Дика Мартија”, рекао је Љајић, који је и министар рада и социјалне политике, и додао да је битно и да резолуција не буде релативизована амандманима.

Љајић је гостујући на телевизији Б92 казао и да резолуција, пре свега, има моралну снагу, да за државе чланице Савета Европе није правно обавезујућа, али да се тешко ко може оглушити о садржај и наводе који су изнети и у извештају који прати резолуцију.

“Србија инсистира на правном а не политичком терену те приче. Ми не улазимо у политичке реперкусије, нас занима да се установи пуна истина о свему што се догађало и да кривци, уколико их има, буду процесуирани”, указао је Љајић.

Упитан да ли би Хашки трибунал евентуално тим поводом могао да се бави отварањем нове истраге, Љајић је рекао да нових оптужница од стране тог трибунала неће бити.

“Све истраге су предате националним судовима”, рекао је Љајић и додао да Србија, према наводима Кетрин Ештон, очекује да ће Еулекс то урадити, уколико званичници Европске уније тврде да то могу да ураде.

Према његовим речима, Хашки трибунал би могао да покрене поступак за непоштовање суда, с обзиром на евидентне опструкције тадашњих челника УНМИК-а, који су, према његовим речима, говорили да није било злочина, спречавали истрагу и оповргавали наводе из књиге Карле Дел Понте.    

“Ми смо на трагу тих информација упутили писмо Брамерцу (Сержу, главном тужиоцу Хашког трибинала) и могућности да се спроведе истрага против оних представника међународне заједнице који су тада, практично, били власт на Косову”, додао је Љајић.

Он је додао и да ће посета Сержа Брамерца Србији од 21. до 23. фебруара бити прилика да се о свему разговара.    

“Чак и да се примени све што Брамерц говори и својим препорукама, уколико нема резултата, тешко да можемо да очекујемо позитиван наредан извештај. Решавање случаја Младић представља и решење свих проблема са Хашким трибуналом, казао је Љајић.

Извор:https://www.rtv.rs/sk/politika/zasedanje-parlamentarne-skupstine-saveta-evrope_235195.html

Podelite sa drugima:

Povezani članci

0 0 гласови
Glasanje za članke
Претплати се
Обавести о
guest
1 Komentar
Уграђене повратне информације
Погледај све коментаре
слободан млинаревић
слободан млинаревић
4 дани пре

Нисам једини који је заборавио на ову Резолуцију. Мој пријатељ Дако Остојић је исту послао на неколико адреса са коментаром: “U čitavoj ovoj kampanji u Evropi i zapadnom svetu protiv srpskog naroda u Srbiji i Bosni ne javlja se niko da se seti poštenog Dika Martija, ove Rezolucije Saveta Evrope a ni Žute kuće u Albaniji gde su otetim Srbima i nekim nepodobnim Albancima ubijenim a ponekad i živima vađeni ljudski organi i hitno transportovani i prodavani radi ugradnje bogatim pacijentima u zapadnim zemljama. Stvarno začuđuje nesposobnost naših novimara i političara da koriste mnoge prilike da pariraju ovim neopravdanim i netačnim propagandnim trikovima zapadnih medija i zvaničnika.”. Ово је пример, како су појединци из различитих странака имали јединствен став! Нажалост, надлежни од онда, нису користили Резолуцију, па смо дочекали да други пишу “резолуције” на нашу штету.

1
0
Волели бисмо да чујемо ваше мишљење, молимо вас да пошаљете коментар.x