Пустиња

Пустиња

Пустиња је први роман тетралогије која универзалним језиком спаја новозаветни мит о Исусу и садашњицу, а чији ће се наставак, већ овенчан са две вредне књижевне награде, „Апостоли“ појавити током марта месеца 2021, године.

Опис

Аутор: Живојин Ивковић

„Пустиња“ није љубавни роман, „Пустиња“ је књига о љубави, о љубави човека према породици, према жени и према Богу, али и о љубави Бога према човеку.
Ово није књига која даје одговоре, ово је књига која ће вас док је читате нагнати да размишљате и да преиспитујете, да рушите табуе и откривате себе.

Шимун живи мирним, прегалачким животом с породицом у Јерусалиму. Све се мења када Варава убије његову кћерку Ребеку. Пошто Понтије Пилат услед закулисних политичких интрига и интереса ослободи осуђеног Вараву, Шимун одлучује да се осавети верујући да ће тако, својом руком остварити правду и убија злочинца и бежи. Прогонећи га, бахати римски војници изазивају смрт његове жене Саре. Након тих трагедија, Шимун одлази у пустињу вапећи за јединим могућим излазом – смрћу. Али ту се неочекивано среће с бићем чију природу не препознаје – да ли је то син божји, Бог, Сотона или Шамхазал, једна од његовх еманација? Шимун спознаје да ништа није онакво каквим бисмо, услед своје ограничености и самољубивости, желели да буде… Шимунова драма у пустињи наративно се преплиће с доживљајима његовог старијег сина Александра који такође вапије за правдом видећи њено остварење у делатном Месиси, као и последњим часовима живота Исуса Христа описујући његово окружење другачијим но оно на које смо навикли.
Роман Пустиња представља вишеслојно, провокативно и контроверзно виђење догађаја који су изменили ток светске цивилизације, написано кроз призму пишчеве личне трагедије са којом се читалац емотивно идентификује чинећи особну трагедију универзалном. Пустиња осликава друштво и преиспитује ограниченост човечје природе, постојање судбине или пак дела божје промисли, као и питање добра и зла.

Podelite sa drugima:

Povezani članci