da se na Nemačku, koja je jedan od predlagača, odnosi Sporazum 2+4 i deo Povelje UN koji daje pravo državama koje su bile žrtve agresije u Drugom svetskom ratu da vrše pravo na samoodbranu pod posebnim uslovima (čl. 53. i 107. Povelje UN), da je u Nemačkoj trenutno na vlasti politička garnitura u kojoj ministar spoljnih poslova izjavljuje da je baš briga šta većinski misle njeni birači (čime obesmišljava njihov Grundgesetz, instituciju demokratskih izbora i izbornu volju njenih birača iskazanu na izborima, https://www1.wdr.de/nachrichten/baerbock-waehler-zitat-ukraine-russland-sanktionen-energiepreise-100.html)
da su, prema izjavama bivše nemačke kancelarke i francuskog predsednika, Minski sporazumi o konfliktu Ukrajine i Rusije, u čijem su zaključenju učestvovali, za njih samo bili paravan, i da nikada nisu ni mislili da se ispunjavaju (https://www.politika.rs/scc/clanak/530912/Bivsi-francuski-predsednik-Merkelova-je-rekla-istinu-o-Minskom-sporazumu) – što ih sve delegitimiše i podseća na istorijski slučaj tzv. “Minhenske konferencije” o komadanju Čehoslovačke
da je pomenuti tekst suprotan Ustavu i članovima Krivičnog zakonika (koji sankcionišu čak i pripremne radnje usmerene na rušenje ustavnog poretka i teritorijalne celovitosti, genocid i sl.)
da je Poglavlje 35 za pristup EU diskriminatorsko jer je – u slučaju Kipra – država primljena u EU u svojim granicama i da je Ukrajina dobila kandidatski status bez obzira što ne kontroliše deo svoje teritorije (da ne ulazimo u druga sporna pravna pitanja), čime bi u odnosu na Srbiju bila povređena i zabrana diskriminacije
da se Miroslav Lajčak nije pokazao kao nepristrasan medijator, a da je pre toga dao doprinos i danas spornom proglašenju nezavisnosti Crne Gore uz zaobilaženje odredaba tadašnjeg ustava (usvajanje odluke dvotrećinskom većinom svih poslanika-raspuštanje skupštine i izbori-ponovno usvajanje odluke istom većinom), i da je obavljao spornu funkciju Visokog predstavnika u BiH izvan odredaba koje mu daje Aneks 10 Dejtonskog sporazuma
da je “nezavisnost” usledila nakon što je izvršen akt agresije po međunarodnom pravu suprotan Povelji UN (o čemu se izjasnio nemački sud Amtsgericht Tiergarten u presudi iz 1999. godine http://www.dietmarbeining.de/desertion.htm), i da se nakon toga konstantno krše univerzalna i opšte prihvaćena ljudska prava srpskog i pro-srpski orijentisanog stanovništva
da je “nezavisnost” proglašena nelegalno, bez legalne skupštine i sednice i održanog referenduma, a radi se o nacionalnoj manjini.
Na Svečanoj akademiji povodom Dana advokature, održanoj 25.02.2023, moglo se čuti da je 26.03.1941. godine Upravni odbor naše Komore održao sednicu sa samo jednom tačkom – osuda potpisanog “Trojnog pakta”.
Očekujem od Vas, kao zajedničke kuće prava i pravde sa takvom tradicijom, da odbranite struku i instituciju u kojoj nas predstavljate: da pribavite i na sajtu Komore objavite tekst nacrta(?), da ga javno i stručno iskritikujete i osudite, da se pravnom kritikom obratite generalnom sekretaru UN, stalnim članicama Saveta bezbednosti, predsednici Evropske komisije, nemačkom kancelaru i francuskom predsedniku, da kontaktirate Međunarodnu uniju advokata, CCBE, nemačku i francusku advokatsku komoru i zatražite njihovu podršku i angažman u cilju stavljanja van snage navedenog nacrta i njegovog usaglašavanja sa Ustavom Republike Srbije i međunarodnim pravom.
Za slučaj da su prekršene odredbe Krvičnog zakonika (pripremne radnje, pokušaj, svršeno krivično delo), zahtevam da se obratite državnim organima, odnosno nadležnim tužilaštvima u zemlji i inostranstvu.
Korisno je prozivati advokate po ovom pitanju. Još bi korisnije bilo pozvati profesore međunarodnog prava da se povodom novog “Trojnog pakta” izjasne. Ipak su oni najsturčniji za predmetnu materiju. Prozvati one koji imaju bar šezdest godina i profesori su na državnim fakultetima.
Ова веб локација користи колачиће. PrihvatiteOdbaciда сазнате како да обришете колачиће идите на страну Више
Приватност & Политика колачића
Преглед приватности
Ова веб локација користи колачиће да побољша ваше искуство док се крећете кроз веб локацију. Од тога, колачићи који су категорисани као неопходни се чувају у вашем претраживачу јер су неопходни за рад основних функционалности веб странице. Такође користимо колачиће треће стране који нам помажу да анализирамо и разумемо како користите ову веб локацију. Ови колачићи ће бити сачувани у вашем претраживачу само уз вашу сагласност. Такође имате опцију да искључите ове колачиће. Али одустајање од неких од ових колачића може утицати на ваше искуство прегледања.
Korisno je prozivati advokate po ovom pitanju. Još bi korisnije bilo pozvati profesore međunarodnog prava da se povodom novog “Trojnog pakta” izjasne. Ipak su oni najsturčniji za predmetnu materiju. Prozvati one koji imaju bar šezdest godina i profesori su na državnim fakultetima.